دستگاه تصفیه هوا هون لند | Heaven Land

دستگاه های تصفیه هوای شرکت هون لند مجهز به پیشرفته ترین فیلترهای تصفیه هوا می باشند. دستگاه های تصفیه هوا هون لند دارای ژنراتوریونی، فیلتراولیه جذب ذرات معلق، فیلتر های سه لایه، فیلتر کربن اکتیو، فیلتر نانو فوتو کاتالیست، فیلتر ویتامین c، فیلتر catechin و فیلتر لامپ uv می باشند. این دستگاه های تصفیه هوا محیط را ازکلیه آلاینده ها، عوامل بیماری زا، عوامل آلرژی زا، گازهای سمی، گردوغبار، بوهای نامطبوع و دودها پاک میکنند و همچنین این دستگاه های تصفیه هوا قابلیت جذب ذرات معلق و ذرات گردوغبار تا %99/97 را دارند و میتوانند ذرات بسیارریز به اندازه0/3 میکرون را فیلتر کنند.
دستگاه های تصفیه هوای هون لند مجهز به ریموت کنترل، سنسور کیفیت هوا، زمان سنج و حالت های مختلف کارکرد می باشند.
دستگاه ها تصفیه هوا جهت استفاده دربیمارستانها ، ادارات ، منازل بزرگ ، سالنهای سینما ، سالنهای کنفرانس ، کارگاههای تولیدی ، کارخانه ها ، رستوران ها ، سالنهای ورزشی و........توصیه می شوند.

دریافت مشاوره رایگان

88351932 021 - 88351933 021

دستگاه های تصفیه هوا Heavenland

از خانواده خود در برابر آلودگی هوا محافظت کنیم

 چرا از دستگاه تصفیه هوا باید استفاده کنیم؟

افزایش وسائط نقلیه سواری ، اتوبوس ، وکامیون . احداث نیروگاههای حرارتی برق (که با سوخت فسیلی کار میکند) ، کارخانجات صنعتی ، شیمیائی ، و پالایشگاهها ، ضرورتی انکار ناپذیر برای مردم و کشور میباشد . ناگزیر آلودگی هائی هم ایجاد میکند ، که برای انسانها زیان آور و بیماری زا است.

اولین آسیب ها به کارکنان شاغل در کارخانجات و رانندگان وسائط نقلیه وارد میشود، و متاسفانه با ورود آلودگی های سمی به هوای محیط زندگی ، اداره ، مدارس و... هر روز شاهد آلودگی بیشتر هوا و ایجاد مشکل برای سالخوردگان، بیماران ، و فرزندانمان میباشیم وطبق اعلام سازمانهای بهداشتی جهانی برخی ازعوارض آلودگی هوا تا۱۰سال بعد از ورود به مجاری تنفسی و خون بروز میکند.

آلودگی هوا مسئله خوشایندی نیست، مشکلات خودش را بهمراه دارد. انسانها ناگزیر به تنفس روزانه هستند ، خواه هوا پاک باشد یا نباشد . پس باید هوای فضاهای داخلی را پاک و تصفیه نمائیم.

 

هدف شرکت هیون لند

با توجه به نیاز مردم کشور برای استفاده از هوای سالم و پاک و بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا استفاده از تجهیزات زیر بعنوان ضروری ترین نیاز تامین و معرفی میشود.

دستگاههای تصفیه هوا مجهز به فیلترهای هپا ، کربن اکتیو ، نانوفتوکاتالیست ، پلاسما، لامپ وسیستم کنترل هوشمند، هوای محیط زندگی مان را از آلودگی ها پاک میکند.
اوزون قوی ترین و بی ضررترین ضد عفونی کننده در دنیا و بهترین جایگزین کلر برای آب آشامیدنی و آب استخر و فاضلاب کارخانجات و کشتارگاههای دام و طیور و صنایع غذائی و فراورده های گوشتی و لبنی و ماشین های حمل گوشت و ماهی و لنج های ماهیگیری ، انبارهای مواد خام ،غلات ، سردخانه های میوه ، گوشت و مواد غذائی است.
سلول های خورشید(فتوولتائیک) برای تامین برق مجانی از نیروی بی پایان و پاک خورشید.
لامپ های فوق کم مصرف.
آبکرمکن های خورشیدی برای تامین آبگرم مصرفی مسکونی و صنعتی بزرگ و استخرها.
توربین های بادی برای مکان های بادخیز و جاهای دور از خطوط انتقال نیرو.

 

از دستگاه تصفیه هوا در چه مکان هائی و چرا باید استفاده کرد؟

1. در آپارتمانهای مسکونی و اداری مخصوصا نزدیک بزرگراهها ، خیابانها،وکارخانجات و پمپ بنزین و حذف هوای آلوده به دود و ذرات معلق و گازهای فرار آلی و ویروس و باکتری .

2. حفاظت کودکان وسالخوردگان وبیماران قلبی وریوی و مبتلایان به آسم وآلرژی درمقابل آلودگی های ناخواسته موجود در هوا. اگر هوای محیط زندگی و کارمان را از آلودگی ها پاک نکنیم ، متاسفانه علاوه برکاهش کیفیت زندگی ، هزینه های زیادی بابت بروز بیماری های ناخواسته و تشدید بیماری های موجود متحمل شویم و صرف وقت و هزینه برای درمان بدلیل عدم پیشگیری .

3. مهد کودک ها: تراکم جمعیت در فضائی کم و انتقال ویروس و باکتری و بیماری های واگیردار و آنفولانزا ، تنفس بیشتر هوای آلوده بدلیل جنب و جوش و بازی های کودکانه ،در نتیجه به خطر افتادن سلامتی کودکان و بروزمشکلات برای کودکان و خانواده و هزینه های درمانی.

4. آزمایشگاههای مدارس و دانشگاهها: بدلایل ذکرشده و عوامل آلوده کننده هوا و موادی که از تحقیقات علمی بوجود می آید.

5. کتابخانه های (عمومی ، مدارس و دانشگاهها):بدلیل وجود مواد سمی چاپی و تراکم افراد و کاهش اکسیژن و افزایش گاز کربنیک حاصل از دم و باز دم ، خستگی و استرس افراد حاضر و بهره کمتر.

6. سالن های کنفرانس و سالن های اجتماعات : بدلایل ذکر شده و کاهش تمرکز و خستگی که در اکثر جلسات، بعضی از حضار را در حال خواب یا چرت زدن مشاهده می کنیم ،که دلیل آن هوای آلوده و افزایش گاز کربنیک و کاهش اکسیژن می باشد ، ودر نتیجه عدم بهره کافی از جلسه.

7. مساجد و نمازخانه ها :حذف بو، ویروس و باکتری و بیماریهای فصلی ، و پاکسازی قارچ و کپک که توسط پاهای آلوده بر روی فرش و موکت برجا می ماند و به هنگام سجده وارد ریه می شود.

8. مراکزی مانند: پلیس ۱۱۰، مراکز ۱۱۸ شرکت مخابرات ، مراکز اورژانس و سازمان آتش نشانی و کنترل ترافیک و برج های مراقبت فرود گاهها و مراکز کنترل شرکت برق و نفت وهرمکانی که افراد زیادی در آنجا حضور دارند و تمرکز و هوشیاری در زمان کار مهمترین مسئله می باشد.

9. کلینیک های دندانپزشکی: تصفیه هوای محیط وحذف بوها و ذرات حاصل از عملیات دندانپزشکی و حذف بعضی از آلودگی های ناخواسته که توسط بیماران وارد میشود.

10. اورژانس بیمارستانها : برای تصفیه هوا و حذف ویروس و باکتری و بیماری های فصلی و عدم انتقال آن به دیگران ، و از بین بردن آلودگی های بجامانده از بیماران بر روی تخت ، ملحفه ، پتو و حفاظت پرسنل درمانی.

11. بیمارستانها :بخش های عفونی ، ICU و CCU و اطاق های ایزوله ،بخش سوختگی واطاق های عمل.

12. کارخانجات تولیدی داروئی و شیمیائی مخصوصا در آزمایشگاهها و سالن های تولید.

13. کلینیک های دامپزشکی و در منازلی که حیوانات و پرنده نگهداری میشود: حذف بو،پر،مو و ویروس.

 

loading...
نصب دستگاه های تصفیه هوا
نصب دستگاه های تصفیه هوا

محمدی‌زاده خبرداد: نصب دستگاه‌ تصفیه هوا دركلاس‌ها وادارات


چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۶:۳۵

به گزارش خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهندس محمدجواد محمدی‌زاده، معاون رییس جمهوری روز چهارشنبه با اشاره به اینكه 17 كشور در منطقه ما متاثر از پدیده ریز گردها هستند گفت: علاوه بر ایران، كشورهای منطقه نیز با این پدیده مواجهند و این در حالی است كه تنها 10 درصد مشكل گرد و خاك متعلق به داخل كشور و حدود 90 درصد مربوط به خارج از كشور است.

 

هنوز هم برخی تالاب‌های ما تولید ریزگرد می‌كنند

وی با اشاره به اینكه هنوز هم برخی تالاب‌های ما تولید ریزگرد می‌كنند افزود: بر اساس توافق صورت گرفته با سازمان‌ جنگل‌ها عملیات مالچ پاشی برای 150 هزار هكتار از عرصه‌های بیابانی كشور كه جزو كانون‌های گرد و خاك هستند امسال اجرایی می‌شوند.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست از اختصاص بودجه یك میلیارد دلاری برای مهار آبهای سطحی دریاچه ارومیه، احیای تالاب‌ها و مهار ریزگردها خبر داد و گفت: عملیات مالچ پاشی و تثبیت شن‌های روان به طور جدی در دستوركار قرار گرفته است به شكلی كه از سال گذشته این عملیات در 200 هزار هكتار از عرصه‌های استان خوزستان آغاز شده است.

 

دستگاه‌های تصفیه هوا در كلاس‌های درس، سربازخانه‌ها و ادارات دولتی نصب می‌شود

وی با اشاره به تجهیز بیمارستان‌ها و مراكز درمانی 22 استان درگیر در پدیده گرد و خاك گفت: در عین حال برای فضاهای بسته‌‌ای مانند كلاس‌های درس، سربازخانه‌ها و ادارات دولتی تكنولوژی تصفیه هوا و مهار ریزگردها به صورت پایلوت اجرایی شده است كه امیدواریم در سال جاری با ورود این بخش به فاز صنعتی بتوانیم تمامی این مراكز را به این سیستم‌ها مجهز كنیم تا در صورت بروز پدیده گرد و خاك در داخل این مراكز با مشكلی مواجه نباشیم.

دستگاه های تصفیه هوا چگونه کار می کنند؟
دستگاه های تصفیه هوا چگونه کار می کنند؟

دستگاه های تصفیه هوا چگونه کار می کنند؟

اکنون که می دانیم با چه مشکلی سر و کار داریم، باید بدانیم دستگاه های تصفیه هوا چگونه کار می کنند. دستگاه های تصفیه هوا امروزه تنوع زیادی دارند.
فیلترهای الکترواستاتیک: این نوع از دستگاه های تصفیه هوا دارای صفحاتی هستند که توسط الکتریسیته ساکن باردار شده و ذرات معلق را بر روی این صفحات به تله می اندازند. اگر این صفحات به موقع و مرتب تمیز نشوند، کارایی دستگاه کاهش می یابد و هوا به آن اندازه که ممکن است تمیز نمی شود.

  • فیلتر کربن فعال: انواع کامل تر دستگاه های تصفیه هوا دارای فیلتر کربن فعال هستند. این فیلترها از طریق واکنش های شیمیایی که با کربن روی می دهد، گازها، مواد آلی فرار و بخارات شیمیایی را جذب کرده و از هوا جدا می کنند. با این کار بوهای زائد و نامطلوب نیز از هوا حذف می شود.
  • فیلتر هپا: این نوع فیلتر که از لایه های متعدد الیاف مصنوعی درست شده، بر حسب نوع و کیفیت خود می تواند تا %99.97 از ذرات بسیار ریز (تا 0.3 میکرون) هوا را در خود جذب کند. چنین عملکردی باعث شده که فیلترهای هپا در کاربردهای بیمارستانی یا نظامی استفاده شود.

فیلترهای مرکب: بعضی از انواع دستگاه های تصفیه هوا، ترکیبی از چند نوع فیلتر را به کار می گیرند.

 

چگونه یک دستگاه تصفیه هوا انتخاب کنیم؟

عوامل مهم موثر در انتخاب یک دستگاه تصفیه هوا عبارتند از:
1. راندمان جذب ذرات معلق
2. توانایی جذب گازها و بو
3. تعداد و نوع فیلترها
4. طول عمر فیلترها
5. مصرف برق
6. محل استفاده از دستگاه
7. فضای پوشش دهی
8. ابعاد و وزن
9. قیمت
ذکر یک نکته در این جا بسیار مهم است. در انتخاب یک دستگاه تصفیه هوا، نباید فقط به ادعاهای سازنده و یا شعارهای تبلیغاتی روی بسته بندی آن اکتفا کرد. کلماتی هم چون پلاسما، هپا، الکترواستاتیک، کربن فعال و امثال این ها اصطلاحاتی علمی هستند که به تنهایی نشان دهنده کیفیت محصول نیستند. داشتن استانداردهای معتبر و نیز جایگاه و اعتبار شرکت سازنده و فروشنده، باید در هنگام خرید مد نظر قرار گرفته شود.
بر اساس تجربه و اندازه گیری های انجام شده، اغلب دستگاه های تصفیه هوای موجود در بازار ایران و حتی جهان، از نظر کارایی و عملکرد فاصله زیادی با ادعاهای سازندگانشان دارند. اغلب دستگاه های مجهز به فیلتر هپا بیش از %70 تا %80.از ذرات معلق هوا را جذب نمی کنند. همچنین فیلتر کربن فعال، دارای کیفیت های متنوعی است که قدرت جذب مواد شیمیایی در آن ها متفاوت است.
در مجموع، با در نظر گرفتن نکات فوق، دستگاه هایی که دارای فیلتر هپا هستند دارای راندمان بالاتری در جذب ذرات معلق هستند. بنابراین چنانچه محدودیتی در پرداخت هزینه نباشد، بی شک این دستگاه ها انتخاب بهتری می باشند. ولی با در نظر گرفتن هزینه، در بعضی مصارف و کاربردها، دستگاه های ساده تر نیز عملکرد مناسب و قابل قبولی دارند.

تاثیر کیفیت هوا بر کیفیت زندگی و تنفس انسان
تاثیر کیفیت هوا بر کیفیت زندگی و تنفس انسان

کیفیت هوا بر کیفیت زندگی و تنفس انسان اثر دارد. همانگونه که وضعیت آب و هوا روز بروز و حتی ساعت به ساعت تغییر می کند کیفیت هوا نیز می تواند متغیر باشد. مدیریت پایش و نظارت بر کیفیت هوا در شهرهای بزرگ داده های مربوط به کیفیت هوا را به شاخص کیفیت هوا تبدیل می کنند و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار عموم مردم قرار می دهند. بنابراین شاخص کیفیت هوا یک ابزار کلیدی در زمینه شناخت کیفیت هوا و ارتباط آن با سلامت انسان است.
به طور کلی شاخص کیفیت هوا شاخصی جهت پیش بینی روزانه کیفیت هوا است. این شاخص مردم را از کیفیت هوا (پاک بودن یا آلوده بودن آن) آگاه می سازد و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت را ارایه می کند. به عبارت دیگر میزان تاثیر هوای آلوده بر سلامت انسان را نشان می دهد و درک آن را توسط عموم مردم آسان می سازد.

شاخص کیفیت هوا کیفیت هوا را در شش دسته قرار می دهد که هر دسته را به سطوح مختلف سلامت انسان مربوط می سازد. این شش دسته بشرح زیر است:

خوب: این میزان در این حالت بین 0 و 50 است. کیفیت هوا رضایتبخش است و آلودگی هوا بی خطر یا کم خطر است. این حالت را با رنگ سبز نشان می دهند.
متوسط: این میزان در این حالت بین 51 تا 100 است. کیفیت هوا قابل قبول است اگرچه بعضی از آلاینده ها ممکن است برای تعداد بسیار کمی از افراد با ملاحظات بهداشتی خاص همراه باشد به عنوان مثال کسانی که نسبت به ازن حساسیت ویژه ای دارند ممکن است علائم تنفسی از خود بروزدهند. این حالت را با رنگ زرد نشان می دهند.
ناسالم برای گروه های حساس: این میزان در این حالت بین 101 و 150 است. بعضی از افراد گروههای حساس ممکن است اثرات بهداشتی خاصی را تجربه کنند. برای مثال مردمی که دارای بیماری ریه هستند نسبت به عموم مردم خطرات بیشتری را از مواجهه با ازن متحمل می شوند اما مردمی که بیماری ریوی یا قلبی دارند خطر بیشتری را از مواجهه با ذرات معلق متحمل می شوند. ولی وقتی آلودگی هوا در این سطح قرار دارد عموم مردم تحت تاثیر قرار نمی گیرند. این حالت را با رنگ نارنجی نشان می دهند.
ناسالم: هر فردی ممکن است اثرات بهداشتی شاخص کیفیت هوا بالا را زمانی که مقدار آن بین 151 و 200 است، تجربه کند. اعضای گروههای حساس بیش از سایرین اثرات جدی را بر سلامت خود تجربه می کنند. این حالت را با رنگ قرمز نشان می دهند.
خیلی ناسالم: در این حالت شاخص کیفیت هوا بین 201 تا 300 قرار دارد و هشداری برای سلامتی بحساب می آید و بدین معنی است که هر کسی ممکن است اثرات جدی تری را بر سلامت خود تجربه کند. این حالت را به رنگ بنفش نشان می دهند.
خطرناک: در این وضعیت از 300 بالاتر است و اخطاری جدی برای سلامت انسان و اعلام وضع اضطراری است. در این وضعیت احتمالا تمام افراد جامعه تحت تاثیر قرار می گیرند. این حالت را با رنگ ارغوانی نشان می دهند.

جغرافیای تهران
جغرافیای تهران

آلودگی هوا موجب شده تهران که درزمره یکی از15شهر بزرگ جهان قرار دارد از نظر استانداردهای شهرنشینی و کیفیت زندگی سالم برای ساکنان آن عملا در انتهای جداول جهانی قرار بگیرد.
تهران بزرگ با مساحت707 كیلومتر مربع در موقعیت51/10 درجه طول جغرافیایی و38/41 درجه عرض جغرافیایی و در ارتفاع حدودیك هزار و200 متر از سطح دریا قرار گرفته است. قله دماوند با ارتفاع پنج هزار و628 متر از شمال و قله توچال با ارتفاع3 هزار و933 متر ارتفاع در شمال غربی آن قرار دارد. كوههای جنوب و جنوب شرقی آن در حدود2 هزار متر ارتفاع دارند. ارتفاع مركز تهران حدود یك هزار و200 متر و ناحیه شمیرانات حدود یك هزار و600 متر از سطح دریا است.
تحقیقات به عمل آمده گویای آن است كه جنوب تهران نسبت به مركز آن مرتفع تر است و این ارتفاع با دور شدن به سمت جنوب افزایش می یابد. شرق و غرب تهران نیز نسبت به مركز آن مرتفع تر است و با توجه به این موارد شهر تهران را می توان به صورت كاسه ای نامنظم مجسم كرد، كه از نظر جغرافیایی و اقلیمی مكان مناسبی برای یك شهر گسترده و بزرگ نبوده است.
علاوه بر این، عامل مهمی كه در پراكندگی آلاینده های هوا بسیار موثر است مسئله وارونگی دماست كه براساس آمار تقریباً دو سوم از روزهای سال وارونگی دما اتفاق می افتد و ارتفاع آن در حدود250 تا400 متر از سطح زمین است. وارونگی دما موجب تجمع مواد آلاینده در نزدیكی سطح زمین و تشدید آلودگی هوای تهران می شود.

 

وضعیت وزش باد در شهر تهران

حركت بادها و سرعت آنها متاثر از وجود اصطكاك درسطح زمین است. وجود پستی و بلندیها و ارتفاع ساختمانها همگی عواملی هستند كه درجریان، سرعت باد و حركت هوا تاثیر می گذارند. محاسبه پراكندگی و میزان غلظت مواد آلوده دراتمسفر نه تنها بستگی به سرعت باد دارد، بلكه بستگی به جهت آن نیز خواهد داشت. طبق اطلاعات جمع آوری شده سازمان هواشناسی وضعیت بادهای تهران در یك دوره ده ساله به شرح زیر است:

سرعت باد: بادهای ضعیف (بین یك تا شش گروه) صبح ها،83 درصد و بعدازظهرها50 درصد و هنگام غروب 65 درصد بادها را تشكیل می دهند.

بادهای شدیدتر تا10 گره، حدوداً93 درصد تمامی بادها را تشكیل می دهند. در داخل شهر بر اثر وجود ساختمان ها و دیگر موانع تغییراتی به وجود می آید. بادهای تهران غالباً ضعیف بوده و هوای این شهر در بیشتر روزهای سال، آرام است.

سمت باد: می توان گفت 70درصد بادهای شهر تهران ضعیف هستند (بین1 تا6 گره) و جهت مشخصی ندارند. وزش باد در شهر تهران به طور عمده از سمت غرب است. با توجه به آن كه اغلب بادهای تهران ضعیف بوده و جهت مشخصی ندارند تاثیر چندان زیادی در كاهش آلودگی هوا ندارند.

آلودگی هوا

تحت تأثیر عواملی چون عوامل طبیعی؛ فوران‌های شدید آتشفشان، وزش توفان، بادهای شدید و…، گازها و ذراتی را وارد هوا می‌کنند وفعالیت انسان؛ کارخانجات صنعتی، کشاورزی، شهرسازی، وسایل گرمازا، نیروگاهها، وسایل نقلیه و... هرماده‌ای که وارد هوا شود، خواص فیزیکی، شیمیایی و زیستی آن را تغییر می‌دهد و به چنین هوای تغییر یافته، هوای آلوده گویند.
مواد آلوده کننده نیز شامل منوکسید کربن، دی‌اکسید گوگرد، هیدروکربن‌های سوخته نشده، ذرات ریز معلق، برمید سرب و سایر ترکیبات سربی می باشند که همگی حاصل فعالیت انسان ها و از سوختن بنزین اتومبیل و یا نفت کوره منتج می شوند.

استفاده از دستگاههای تصفیه هوا در اماکن و سالنهای ورزشی
استفاده از دستگاههای تصفیه هوا در اماکن و سالنهای ورزشی...

شرکت هیون لند به عنوان شرکت پیشرو در ارائه دستگاههای تصفیه هوا با قابلیت و قدرت بالا برای اماکن ورزشی اقدام به معرفی دستگاه تصفیه هوا مدلXJ7800 می نماید.
این دستگاه قابلیت استفاده در سالنهای بزرگ را داشته و باعث فرش شدن هوای محیط و افزایش اکسیژن لازم جهت انجام حرکات ورزشی می شود.

 

چرا محصولات هیون لند؟

 

تازه ترین اخبار و مقالات سایت

سلام شما می توانید با کلیک بر روی آیکون زیر از طریق واتس آپ مستقیماً با ما در ارتباط باشید.

پشتیبانی واتس آپ
Close and go back to page
  • Recently Added

دستگاه های تصفیه هوا واقعا مفید هستند؟

این روزها مشکل آلودگی هوا در فضاهای سربسته مانند خانه و محل کار بتدریج در میان عموم به یک سوال و مشکل رایج ...

 چرا از دستگاه تصفیه هوا باید استفاده کنیم؟

افزایش وسائط نقلیه سواری ، اتوبوس ، وکامیون . احداث نیروگاههای حرارتی برق (که با سوخت فسیلی کار میکند) ، ...

Load More